Radiowy Ośrodek Nadawczy

Jakieś 20km od Warszawy, znajduje się jedyny obiekt nadawczy na terenie Polski, który był przystosowany do rozpowszechniania programów radiowych w zakresie fal krótkich. To w tym budynku nadawano białoruskie Radio Racja i Polskie Radio. Obiekt najprawdopodobniej zakończył działalność w roku 2010, od tamtej pory stoi i niszczeje.

Ciekawostką jest, że ten obiekt stoi na ogromnym terenie, pośrodku lasu, który jest otoczony dookoła siatką. Kiedyś stały tutaj maszty z antenami nadawczymi, niestety na tą chwilę wszystkie są już zdemontowane. Do budynku prowadzi długa droga wzdłuż której stoją wysokie latarnie. Wnętrze budynku raczej jest już opustoszałe, w środku można się natknąć na stare dzienniki pracy nadajnika i inną dokumentację. Najprawdopodobniej kilka urządzeń jest tam jeszcze pod prądem. Na zewnątrz znajduje się ppoż. zbiornik wody, kilka pustych garaży i stróżówka.

Aby nie przegapić kolejnych wpisów z opuszczonych miejsc, zachęcam do obserwowania mojego Fanpage i Instagrama

One Comment

  • nick

    18 listopada 2018 at 20:44

    Z pewną nostalgią patrzy się na takie ośrodki czy miejsca pracy z czasów PRL, gdzie ludzie potrafili i pół życia tam spędzić będąc w pracy. Jeszcze jak znajdujesz takie rzeczy jak zapiski odręczne, zdjęcia itd to dodaje dodatkowy klimat.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz