Zabytkowa willa

Ta piękna zabytkowa willa wybudowana została pod Warszawą 1930 roku przez Stanisława Gąseckiego, aktualnie jest wpisana do rejestru zabytków. W willi znajdują się dwa tarasy, jeden na dole i drugi na górze. Małymi krętymi schodkami można wejść na wieżyczkę, z której jest piękny widok na okolicę. W środku widać, że buszowali już złodzieje, którzy zrobili mały bałagan, na szczęście można jeszcze znaleźć resztki pierwotnego wyposażenia. Willa pełniła funkcję letniskową, na jej terenie znajduje się duży zarośnięty ogród, na którym stoją piękne drewniane domki. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, ale jego stan jest nie najlepszy i przydałby się inwestor do przeprowadzenia generalnego remontu.

Tak pisałem o tej willi na moim starym blogu w 2015 roku, to już prawie 5 lat minęło od mojej ostatniej wizyty w tym obiekcie i  zdjęcia, które pod spodem zobaczycie, pochodzą także z roku 2015. Dla porównania na samym dole strony wrzuciłem zdjęcia z tego obiektu z końcówki roku 2019. Także w tym wpisie zobaczycie wyjątkowo obszerną relację 🙂

 

Polecam także swój profil na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia z miejsc mniej znanych i opuszczonych z okolic Warszawy i nie tylko.

 

Pod koniec roku 2019 w willi niewiele się zmieniło przez te prawie 5 lat, niby zaczął się jakiś remont. Pomieszczenia są wysprzątane, gęste zarośla, które mocno utrudniały wejście do środka, ktoś powycinał. Powstało także nowe ogrodzenie, ale obiekt w sumie nadal stoi tak jak stał, dach nadal niezabezpieczony, okna powybijane, tylko czekać aż obiekt popadnie w całkowitą ruinę. Pod spodem zdjęcia z końcówki roku 2019.

6 komentarzy

Dodaj komentarz