Baseny Skry jesienią

Na opuszczonych basenach Skry w Warszawie byłem już kilka razy, ale jeszcze nigdy o tak pięknej, jesiennej porze. Kompleks basenów klubu RKS „Skra” w Warszawie powstał w latach ’70. Było to miejsce, które było tłumnie odwiedzane przez całe rodziny z dziećmi. Na dzień dzisiejszy, na prawie 7 hektarowym terenie znajdują się cztery zdewastowane baseny różnej wielkości. Na dwóch basenach zachowały się zjeżdżalnie, które kilka lat temu posiadały jeszcze metalowe barierki. Oprócz basenów znajdują się tam także szatnie, przebieralnie i kawiarnia, niestety wszystko jest już mocno zdewastowane. Baseny zamknięto najprawdopodobniej na początku lat ’90 w wyniku problemów finansowych.

Będąc tam za którymś razem spotkałem nawet policję, która miała akurat obchód, trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że nie zaglądają tam mundurowi. Spytałem się tylko, czy nie będzie im przeszkadzało jak się tu pokręcę i porobię zdjęcia, odpowiedzieli, że nie, ale mam uważać na aparat i przede wszystkim na siebie, bo dziwne rzeczy się tu czasem dzieją. Najwidoczniej miejsce nie jest zbyt bezpieczne, na terenie basenów mieszka chyba kilku bezdomnych, którejś zimy nawet znaleziono ciało jednej osoby, która tam zamarzła.

Polecam także swój profil na Instagramie.

Obserwuje mnie dużo osób z Warszawy, może ktoś ma jakieś zdjęcia z czasów kiedy te baseny funkcjonowały? Z chęcią bym zobaczył, jak tam kąpały się tłumy ludzi.

Zobacz także moją poprzednią Fotorelację z nieczynnego mostu kolejowego w Warszawie

4 komentarze

 • Raymond Gardner

  20 października 2018 at 12:05

  Hi,

  I know you hate to receive this email, my sincere apology… It’s all about the exclusive report been prepared for szaryburek.pl already… The report is showing you how you can create any sales and marketing videos for szaryburek.pl easily, with just a few clicks, and able to attract tons of traffic to your website, and convert them into leads and sales.

  Check out your exclusive report here – https://saleschamp.co/epd?domain=szaryburek.pl

  Thank you,
  Raymond
  Assistant Manager
  The Prospecto

  Odpowiedz
 • Glen Hilyard

  2 listopada 2018 at 10:25

  Hi,

  Hope all is well…

  Can I ask if you will be interested to know „how your website szaryburek.pl can be setup with some Ninja Video Marketing technique that will pull in tons of qualified leads everyday for your business on autopilot basis…” ?

  Detailed step by step guide has been prepared exclusively for szaryburek.pl only, check it out here – https://saleschamp.co/nvm2/?domain=szaryburek.pl

  Thank you.
  Glen
  Assistant Manager
  The Prospecto

  Odpowiedz
 • Artek

  2 czerwca 2019 at 11:55

  Lubię bardzo oglądać takie miejsca. Ogarnia mnie nostalgia i zaczyna działać wyobraznia, jak to miejsce wyglądało kiedyś, gdy tętniło życiem. Nie wiem czy myślałeś o tym, żeby dotrzeć do archiwalnych zdjęć tych wszystkich miejsc i opublikować je razem z tymi współczesnymi. Myślę, że Twój blog stałby się jeszcze bardziej ciekawy.Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz